pielęgnacja twarzy jesienią

Pielęgnacja twarzy jesienią

Zagrożenia dla cery w okresie letnim

Dlaczego jesień to dobry czas na zabiegi pielęgnacyjne twarzy? Bo po lecie nasza skóra potrzebuje szczególnej opieki. Latem cera narażona jest na działanie mocnego promieniowania słonecznego, dodatkowo czas urlopów niejednokrotnie spędzamy na plaży. Zdarza się, że zapominamy o ochronie przeciwsłonecznej lub stosujemy jej za mało. Dotyczy to wszystkich osób, zwłaszcza osób o określonym fototypie skóry.

Dodatkowo niechcianą pamiątką przywiezioną z wakacji bywają przebarwienia. Na pojawienie się plam posłonecznych jesteśmy narażeni w czasie nadmiernej ekspozycji na słońce. Ryzyko powstawania przebarwień jest zależne w dużej mierze od posiadanego fototypu skóry. Najbardziej narażone są osoby o fototypie I i II, czyli osoby o jasnej karnacji, jasnych lub rudych włosach i niebieskich albo piwnych oczach oraz posiadające piegi. Przy takim typie urody, skóra zazwyczaj nie opala się, ale od razu ulega poparzeniom. Tworzeniu się przebarwień sprzyja również nasza niewiedza. Niejednokrotnie nieświadomie szkodzimy sobie sami poprzez złe nawyki. 

Co powoduje powstawanie plam na twarzy?

Stosowanie niektórych leków, ziół czy witamin, a także niektóre zabiegi gabinetowe mogą mieć działanie fotouczulające, zwiększając predyspozycje do wystąpienia plam. Nawet niewinne psiknięcie perfum na skórę, która następnie będzie wystawiona na działanie promieniowania ultrafioletowego, sprzyja pojawieniu się nieestetycznych plam.

Kolejnym następstwem nadmiernego opalania jest przesuszenie i odwodnienie naskórka. Brak odpowiednich preparatów nawilżających, działanie słońca, wiatru czy słonej wody morskiej również powoduje, że skóra staje się szorstka i pozbawiona blasku.

Jak sobie poradzić ze zmianami na twarzy?

Z pomocą przychodzi nam kosmetologia i zabiegi oferowane w profesjonalnych gabinetach. Zabiegi, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli borykamy się z przesuszoną skórą lub przebarwieniami, to mezoterapia igłowa lub mezoterapia mikroigłowa. Rodzaj mezoterapii powinien dobrać wykwalifikowany kosmetolog po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Jest to zabieg łączący w sobie metodę mikronakłuwania oraz elektroporacji. Zjawisko elektroporacji zachodzi w błonach komórkowych poprzez zastosowanie działanie prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości. Zarówno mikronakłuwanie, jak i elektroporacja, tworzą kanaliki, które pozwalają na głębsze wtłoczenie substancji aktywnych do warstw skóry właściwej. Dodatkowo tworzone poprzez nakłuwanie mikrourazy pobudzają procesy odbudowy i wpływają na widoczną poprawę stanu skóry.

Zabieg dla niektórych osób może być niekomfortowy, dlatego u osób wrażliwych na ból wspieramy się znieczulającym kremem z lidokainą. Głębokość nakłuwania dobiera się w zależności od stanu skóry oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć, na koniec nakładana jest maska łagodząca.

Czym jest mezoterapia igłowa?

To nic innego, jak zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry w celu wprowadzenia wgłąb odpowiednio dobranego preparatu, który nie tylko odmłodzi skórę, ale również świetnie ją nawilży.

Zabieg wspomaga mikrokrążenie oraz działa stymulująco, zwiększając produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym wpływa na znaczne zagęszczenie skóry. To z kolei wiąże się z widocznym liftingiem i odmłodzeniem skóry oraz jest inwestycją na przyszłość, opóźniającą znacznie starzenie się skóry. Zaleca się wykonanie serię 3 – 6 zabiegów.

Na który zabieg się zdecydować?

Rodzaj mezoterapii powinien dobrać wykwalifikowany kosmetolog po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Warto udać się na konsultację do gabinetu, który oferuje obydwa zabiegi, aby mieć pewność, że zabieg zostanie dobrany prawidłowo, a doświadczone oko kosmetologa precyzyjnie wychwyci, która mezoterapia będzie skuteczniejsza dla naszej cery.

W Euroklinice w Katowicach zapraszamy na konsultacje z doświadczoną fizjoterapeutką oraz magister kosmetologii Małgorzatą Wołoch. W czasie spotkania nasza specjalistka dokładnie opowie o zabiegach, jakich potrzebuje Twoja twarz oraz dopasuje je do rodzaju skóry i konkretnego problemu.

Projekt Unijny - Logotypy

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020